Puffamca Sıkça Sorulan Sorular Ve Terimler1

Yanık Tadı Neden Geliyor :
Bunun birkaç nedeni olabilir ama en yaygın olanı coil yanmasıdır. Kullanıcılar coilin görevini ve değişiminin nasıl yapılacağını bilmiyor olabilir. Sizlere anlatımlı bir video çekerek youtube adresimize koyuyoruz. Videoyu inceleyerek coilinizi kolaylıkla değişim yapabilirsiniz.

Ürünleriniz Orijinal mi :

Ürünlerimiz %100 orijinal olmaktadır. Ürünlerin Qr kodlarını okutarak sizlerde teyit edebilirsiniz.

Hangi Likiti Tercih Etmeliyim :
Normal likit ve salt likit arasında pek bir fark yoktur. Salt likit yüksek nikotin kullanımı için ön plana çıkıyor. Normal bir likitin yüksek nikotinde içemezsiniz yani 25 mg ağırlığında ya da 50 mg ağırlında bir likiti içmeniz imkansızdır. Salt likit, yüksek nikotin değerlerini içebilmeniz için asit türleri ile nikotinin içilebilir hale gelmesi sağlanıyor. Ayrıca kana hızlı karışmasını ve doygunluk hissini uyandırıyor.

Hangi Kargo İle Çalışıyoruz:

Tüm ödeme yöntemlerinde MNG KARGO ile gönderim sağlamaktayız.

Kargonuz Ne Zaman Yola Çıkar:

Eğer siparişinizi gün içerisinde akşam saat 16.00’a kadar verirseniz kargonuz aynı gün yola çıkar.

Kargo Takip Numarası Gelmedi:

Kargo takip numaranız akşam saat 20:00’a kadar mesaj olarak gelmezse eğer bizlere whatsapp hattımızdan ulaşabilir ve kargo numaranızı öğrenebilirsiniz.

Mail Hesabıma Bilgi Gelmedi:

Eğer misafir olarak giriş yaparsanız mail hesabınıza mesaj gönderemiyoruz. Sizlere siparişinizi daha kolay takip etmeniz için mesaj göndermemiz gerekiyor. Eğer Puffamca sitemize kayıt olursanız sipariş takibi ile ilgili bir sorun yaşamazsınız.

Kutu İçeriğinde Ne Var :
Kapalı kutunun içeriği ürünlerin açıklama kısmında mevcuttur. Kapalı kutu içeriğinde pil bulunmamaktadır. İthalat ve ihracat kurallarına göre hiçbir elektronik ürünlerde pil bulunmaz. Bu sebeple pil satışı ayrı yapılmaktadır. Pil siparişi için SONY VTC6 PİL linkinden sipariş verebilirsiniz.

pil

Likitte Hangi Miligramı Kullanmalıyım :
Eğer hafif bir aroma tadı istiyorsanız 35 Mg sizin için idealdir. Sert bir aroma tadı boğaza daha çok vurmasını istiyorsanız 50 Mg sizler için daha idealdir. Mg aroma sertliğidir.

Coili Ne Kadar Sürede Değiştirmeliyim :
Coil ömrü kullanıma göre değişiklik gösterebilir. Ortalama süre olarak 2 ay gibi bir sürede yenilemenizi öneririz. Zaten coil ömrü bittiğinde ağzınıza yanık tadı gelir.

Pod Kitin Yanında Likit Geliyormu :
Pod kitlerin içinde likit yoktur. Likiti cihazdan ayrı alıyorsunuz.

MTL İçim Nedir :
Bu ağızdan ciğere demektir. Aynı sigara gibi buharı ilk önce ağıza çekip sonra tekrardan ciğere çekme olayına mtl içim denmektedir.

DL İçim Nedir :
Bu içim şeklinde bildiğimiz nargile gibi direkt olarak ciğere çekim demektir. Normal havayı solur gibi direkt olarak elektronik sigara buharını ciğerinize çekmeniz halinde gerçekleşen içim çeklidir.

Watt Nedir :
Bir e-sıvıyı buharlaştırmak için kullanılan atomizer bobininde tüketilen güç miktarı. Yüksek watt’ta çalışan cihazın içindeki e-sıvı daha hızlı tüketilir ve dumanı daha çok çıkar.


Watt Ayarı Neye Göre Ayarlanır :
Tabikide coilleride ona göre almalısınız.Her coilin kullanım watt’ı farklıdır. Aldığınız Coillerin kutusu üzerinde kullanıma uygun watt dereceleri mevcuttur. Bu dereceleri istediğiniz içim tarzına göre almanızı tavsiye ederiz. Yoğun duman istiyorsanız eğer yüksek watt coil alarak cihazınızın watt derecesini yükselterek bunu sağlamanız mümkün olacaktır.


Atomizer Nedir :
Üzerinde likit depolamak için kullanılan cam tanktır. İçerisine likit koyarak belli bir süre kullanım sağlar.Likiti depolamak için kullanılan cam veya plastik kutu.


Ohm Nedir :
Alman fizikçi Georg Simon Ohm’un adını taşıyan standart elektrik direnci birimi. Daha düşük bir sayı, daha düşük direnci ve dolayısıyla daha yüksek watt’ın bir sonucu olarak bir bobinin daha hızlı ısınmasını gösterir.


Miligram(MG) Nedir:
Likitin aroma sertliği ve yoğunluğudur.


Nikotin Seviyesi Nedir:
mg/mL olarak ölçülen bir likitteki nikotin konsantrasyonunu ifade eder.Genellikle 35 mg ve 50 mg terimleri kullanılır.


Demleme Nedir:
Aroma tadının oturması ve coili yakmamak için kullanılan likit bekletme yöntemidir. Ortalama bekleme süresi 20 ve 30 dk arasıdır.


E-Likit Nedir:
Elektronik sigaralarda buharlaştırılan, genellikle nikotin içeren, kullanıcı tarafından solunması gereken sıvı bileşendir. Genellikle aroma vericiler, bitkisel gliserin ve/veya propilen glikol gibi seyrelticiler nikotin içerebilir veya içermeyebilir.


Liquid Nedir :
Ayrıca e-sıvı, e suyu, duman suyu veya sadece meyve suyu olarak da adlandırılır. Bu, elektronik sigara kullanırken buharlaşan sıvıdır.


mAh Nedir :
Bir pilin kapasitesini veya enerji şarjını tanımlamak için kullanılan miliamper/saat’in kısaltması. Daha yüksek mAh kapasiteli piller, aynı voltaja sahip daha düşük bir mAh pil ile aynı gücü daha uzun süre sağlayabilir.

bir Yorum

  1. yusuf Avatar

    Çok başarılı bir site güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir