Puffamca E-sigara Tanıtımı Ve Kullanımı Hakkında Detaylı Bilgi2

E-Sigara coili nedir, hangi coilleri almalıyız, cihazmıza uygun coili neren bulabiliriz bunların cevabını arıyorsanız doğru adrestesiniz.


Günümüzde E-Sigaralar çok fazla yaygınlaşmaya başladı. Her 5 insandan biri E-Sigara kullanıyor. Bunların başlıca nedeni sigarayı bırakmaktır. Peki kullandığınız E-Sigaranın hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz. Örneğin yanık tadı gelmesi veya dumanın az çıkmasının sebepleri nelerdir. Kullanıcılar bu konulara yabancı olduğu için madur oluyorlar veya E Sigara tadını keyfini tam olarak alamıyorlar. Bu sebeple siz değerli içicilerin daha iyi bir kullanımı için bu yazıda sizlere E Sigaralar hakkında detaylı bilgi vereceğim.


E Sigaraların onlarca modeli var ve bu modellerin kartuşu(likit tankı) ve coilleri (ısıtma elemanı)değişiklik göstermektedir. Bu sebeple çoğu kullanıcı yanlış ürün alarak madur oluyor bu yazıdan sonra yanlış yaptığınız bir işlem varsa düzeltin ve tekrar için aradaki farkı anlayacaksınız.
Bu zamana kadar müşterilerimizin bize sorduğu sorular sizlerinde başına gelmiş olabilir ve bunların cevaplarını bu sayfada paylaşacağım.

SIKÇA SORULAN SORULAR


Yanık tadı neden geliyor : Bunun birkaç nedeni olabilir ama en yaygın olanı coil yanmasıdır. Kullanıcılar coilin görevini ve değişiminin nasıl yapılacağını bilmiyor olabilir. Sizlere anlatımlı bir video çekerek YouTube adresimize koyuyoruz. Videoyu inceleyerek coilinizi kolaylıkla değişim yapabilirsiniz.


Hangi likiti tercih etmeliyim : E-Sigaralarda sadece salt likit kullanın diye yazılar yazıyor bunlar sadece bilgisizliktir. Normal likit ve salt likit arasında pek bir fark yoktur. Salt likit yüksek nikotin kullanımı için ön plana çıkıyor. Normal bir likitin yüksek nikotinde içemezsiniz yani 25 mg ağırlığında ya da 50 mg ağırlında bir likiti içmeniz imkansızdır. Salt likit, yüksek nikotin değerlerini içebilmeniz için asit türleri ile nikotinin içilebilir hale gelmesi sağlanıyor. Ayrıca kana hızlı karışmasını ve doygunluk hissini uyandırıyor.


Kutu İçeriğinde Ne Var : Kapalı kutunun içeriği ürünlerin açıklama kısmında mevcuttur. Kapalı kutu içeriğinde pil bulunmamaktadır. İthalat ve ihracat kurallarına göre hiçbir elektronik ürünlerde pil bulunmaz. Bu sebeple pil satışı ayrı yapılmaktadır. Pil siparişi için http://puffamca.info/urun/sony-vtc6-3000mah-pil/ linkinden sipariş verebilirsiniz.


Likitte hangi miligramı kullanmalıyım : Eğer hafif bir aroma tadı istiyorsanız 35 Mg sizin için idealdir. Sert bir aroma tadı boğaza daha çok vurmasını istiyorsanız 50 Mg sizler için daha idealdir. Mg aroma sertliğidir.


Coili ne kadar sürede değiştirmeliyim : Coil ömrü kullanıma göre değişiklik gösterebilir.Ortalama süre olarak 2 ay gibi bir sürede yenilemenizi öneririz. Zaten coil ömrü bittiğinde ağzınıza yanık tadı gelir.


Pod Kitin yanında likit geliyormu : Pod kitlerin içinde likit yoktur. Likiti cihazdan ayrı alıyorsunuz.

PuffAmca Elektronik Sigara satış sitemizde yer verdiğimiz bu bilgiler doğrultusunda, size en uygun e-sigara modelini seçerek keyifli bir buhar çekim imkanı sunmaktayız. Sitemizde yer alan tüm ürünler 1. sınıf kalitede ve orijinal kapalı kutusunda müşterilerimizin adreslerine kargo ya da kurye ile gönderilmektedir.

Puff Amca sitemizde yeni ürünler sürekli olarak eklenmektedir. En çok satılan modeller arasında SALTICA 10000 Puff ve Juul Kartuş çeşitleri olup, Vozol ürünleri ve Pod Kit modellerini sürekli ekliyor ve müşterilerimize zengin ürün çeşidi sunmanın haklı gururunu taşıyoruz.


Coil : İçinden elektrik geçtiğinde, bir vaping cihazında likiti buharlaştırmak için kullanılan ısıtma elemanı. Metal bobin genellikle Nikrom veya Kanthal telinden yapılır. Pamuk içinden geçerek ısınması sonrasında likiti ısıtır ve buharlaştırır.
Kartuş (Tank) : İçinde likiti ve coili bulunduran plastik veya metalden oluşan tanktır.
E-Sigayı kullanmadan önce likit tankına likiti koyunuz ve 15-20 dakika demlenmeye bırakınız. Demlenme coilinizi yakmayı ve daha kısa kullanımı önler. Coiliniz yandığında her çekimde yanık tadı alırsınız.
Demleme: Aroma tadının oturması ve coili yakmamak için kullanılan likit bekletme yöntemidir.
E-Likit : Elektronik sigaralarda buharlaştırılan, genellikle nikotin içeren, kullanıcı tarafından solunması gereken sıvı bileşendir. Genellikle aroma vericiler, bitkisel gliserin ve/veya propilen glikol gibi seyrelticiler nikotin içerebilir veya içermeyebilir.
High Direnç (HR) : Standart ekipmandan daha yüksek Ohm derecesine sahip bir atomizer veya kartomizer.
Liquid : Ayrıca e-sıvı, e suyu, duman suyu veya sadece meyve suyu olarak da adlandırılır. Bu, elektronik sigara kullanırken buharlaşan sıvıdır.
mAh : Bir pilin kapasitesini veya enerji şarjını tanımlamak için kullanılan miliamper/saat’in kısaltması. Daha yüksek mAh kapasiteli piller, aynı voltaja sahip daha düşük bir mAh pil ile aynı gücü daha uzun süre sağlayabilir.
Miligram(MG): Likitin aroma sertliği ve yoğunluğudur.
Nikotin Seviyesi : mg/mL olarak ölçülen bir likitteki nikotin konsantrasyonunu ifade eder
Ohm (O) : Alman fizikçi Georg Simon Ohm’un adını taşıyan standart elektrik direnci birimi. Daha düşük bir sayı, daha düşük direnci ve dolayısıyla daha yüksek watt’ın bir sonucu olarak bir bobinin daha hızlı ısınmasını gösterir.
Starter kit : Elektronik Sigara Ürünlerinin Başlangıç Paketlerine verilen isimdir.Genellikle içine karışık aroma tatları vardır.
Atomizer : Üzerinde likit depolamak için kullanılan cam tanktır. İçerisine likit koyarak belli bir süre kullanım sağlar.
Vape : Bir elektronik sigarada likitin atomizasyonuyla üretilen buhar benzeri sis. Birnevi buhar işte.
Vaping : Elektronik sigara kullanma eylemi, sigara ve diğer daha geleneksel, yanmış tütün ürünleri tarafından üretilen dumandan ziyade vapingin buhar üretimi nedeniyle böyle adlandırılmıştır.
Watt (watt) : Bir e-sıvıyı buharlaştırmak için kullanılan atomizer bobininde tüketilen güç miktarı. Yüksek watt’ta çalışan cihazın içindeki e-sıvı daha hızlı tüketilir ve dumanı daha çok çıkar.Tabikide coilleride ona göre almalısınız. Her coilin kullanım wattı farklıdır.25-4
MTL İçim : Bu ağızdan ciğere demektir. Aynı sigara gibi buharı ilk önce ağıza çekip sonra tekrardan ciğere çekme olayına mtl içim denmektedir.
DL İçim : Bu içim şeklinde bildiğimiz nargile gibi direkt olarak ciğere çekim demektir. Normal havayı solur gibi direkt olarak elektronik sigara buharını ciğerinize çekmeniz halinde gerçekleşen içim çeklidir.

2 Yorumlar

  1. Seher Avatar

    Çok faydalı bilgiler var teşekkürler

  2. admin Avatar

    Elektronik Sigara modelleri ile ilgili verilen bilgiler ile ilgili merak ettiğiniz soru ve taleplerinizi yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir